Podróże

Podróże

środa, 22 lipca 2015

Opinie i statystyki - ważny element w wyborze hotelu czy pensjonatu!

Każdy z nas wybierając się na urlop w nowe miejsce, nieznane i niepolecane zadaje sobie to samo pytanie; jak tam będzie? Boimy się o hotel, pokoje, obsługę, jedzenie i to czy będzie to wypoczyek czy koszmar. Nie mamy tego kłopotu gdy znamy takie miejsce lub gdy ktoś ze znajomych poleca nam taki punkt. Portale oferują nam mnóstwo hoteli, gdzie czeka na nas urlop marzeń, ale skąd mamy wiedzieć komu zaufać, zdjęciom czy super opisom na stronach.
Polecam i proponuję opinie innych turystów. Jednak nie patrzmy tylko na statystki i ogólne oceny gości np. Hotel XXXX ma 10/10 lub 1/10. Pamiętajmy że każdy z nas ma inne oczekiwania, inne priorytety i inne spojrzenie na świat. Proponuję dokładnie czytać opinie, czy rzeczywiście coś co przeszkadzało innym, mnie też będzie przeszkadzać. Z takich ocen turystów można dowiedzieć się ciekawych szczegółów, które zaważą nad naszym wyborze. Jeśli jest możliwość zidentyfikowania takiego turysty, który korzystał wcześniej z danego punktu, nie wstydzmy się, napiszmy i poprośmy o ocenę i wskazówki. Napewno będziemy mieli możliwość zweryfikowania tego co jest nam zaoferowane przez hotel a co jest rzeczywistością.
Oglądajmy dokładniej zdjęcia, jakie zamieszczają właściciele miejsc noclegowych, szczególnie, gdy są to zdjęcia "prawdziwe", bez obróbki. Możemy wtedy dostrzec to o czym właściciele nie chcą wspomnieć, np. o budującym się za płotem nowym hotelu. Co jednocześnie oznacza hałas, kurz i brak możliwości na spokojny wypoczynek. Niech naszej czujności nie uśpi brak opini w danej ofercie, brak opini może być sygnałem do kiepskich ocen, bo ktoś nie chciał nawet wspomnieć o takim miejscu. Tak czy owak, uważnie czytajmy komentarze i opinie, oglądajmy zdjęcia i patrzmy co przedstawiają na drugim planie. Pytajmy innych i korzystajmy z wakacji, bo szybko mijają.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz