Podróże
niedziela, 15 lutego 2015
Słowacja –Chopok – nie tylko zimą
Świetnym pomysłem dla tych, którzy lubią zdobywać szczyty, ale nie uprawiają białego szaleństwa, jest wycieczka w Niskie Tatry po sezonie zimowym. Najlepszym momentem jest maj - czerwiec lub koniec sierpnia – początek września. Powody? Po pierwsze mała liczba turystów, niższe ceny za noclegi, optymalna temperatura tzn. nie za zimno i nie ma upałów. Co oferuje nam ta kraina? Możemy wybrać się do Jaskini Lodowej
a następnie do położonej niedaleko Jaskini Wolności-
ważne jest to aby przed przyjazdem sprawdzić status jaskini, ponieważ często są one zamykane dla turystów z różnych powodów. Tu oprócz opłaty za wejściówkę, zapłacimy za parking,ceny wahają się od 1 do 5 Euro na cały dzień.
Dla osób, które nie lubią ciemnych i wilgotnych miejsc, gdzie nigdy nie zajrzało słonko, polecam ciekawą podróż na szczyt Chopok
Atrakcja polega na wykorzystaniu różnych wyciągów, od krzesełkowego po gondolową kolejkę. Rewelacyjne widoki gwarantowane!!!
Na ten przykład zaczynamy od stacji Biela Put, wsiadamy na kolejkę krzesełkową, na kolejnej przesiadamy się na szynową, a następnie do gondolowej i tak wysiadamy na samym szczycie. To oczywiście jedna z wielu możliwości, wszystko zależy od nas i naszej wyobraźni .
W czasie podróży na górę, jak i na samym szczycie czekają na nas niesamowite widoki. W okresie letnim można spróbować speedflyingu – lotu na spadochronie (koszt. Ok. 100zł)
Wjazd na szczyt obecnie to koszt ok. 18 Euro dla jednej osoby (góra – dół). Czasami organizowane są promocje cenowe. Oczywiście można na szczyt wejść na nogach, co jest nielada wyzwaniem i tu takich osób nie brakuje.
Na każdej stacji przygotowano punkty informatyczne i gastronomiczne.
W galerii znajdziemy fragment tego, co oferują nam południowi sąsiedzi:
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz